Strona główna / Dla niesłyszących

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących.

Sąd Rejonowy w Zabrzu realizując zapisy ustawy z dnia 19.07.2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się,  umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie  z pomocy tłumacza języka migowego online.

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Z usługi tłumacza j. migowego online można skorzystać w dwojaki sposób:

  1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Sądu, gdzie znajduje się oznakowane   stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.
  2. Z usługi można także skorzystać  nie wychodząc z domu. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu.

Usługa dostępna jest po kliknięciu w ikonę

Tłumacz on-line języka migowego jest dostępny w poniższych lokalizacjach:

 

Biuro Obsługi Interesantów

Sąd Rejonowy Zabrzu

ul. 3-go Maja 21

 

Usługa  dostępna jest w godzinach urzędowania Biura Obsługi Interesantów:

Poniedziałek: 8:00 – 18:00

Wtorek – Piątek: 8:00 – 15:00

Zakres informacji udzielanych za pośrednictwem wideotłumacza zgodny jest z treścią Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18.06.2019 r. Regulamin urzędowania sądów powszechnych (Dz.U. 2019.1141). Jednocześnie informujemy, iż korzystanie z w/w systemu nie zastępuje tłumacza przysięgłego języka migowego w procesie sądowym.

 

Biuro Obsługi Interesantów wyposażone jest również w pętlę indukcyjną - system wspomagania słuchu dla osób noszących aparat słuchowy.

Pokaż metryczkę  tego dokumentu drukuj  
Podpisał: Agnieszka Wieczorek
Dokument z dnia: 03.12.2021
Dokument oglądany razy: 4 317
Opublikował: Agnieszka Pawłowska
Publikacja dnia: 03.12.2021
 
Ukryj metryczkę  tego dokumentu     Drukuj 


Do góry